TÜRKİYE KADIN DOĞUM ASİSTANLARI ORGANİZASYONU
TURKISH TRAINEES OF OBSTETRICS AND GYNECOLOGY
(TTOG)
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

 

Asistan Okulu

Düzenlediği kongre, kurs, sempozyum ve bölge toplantılarıyla uzmanlık sonrası eğitime yıllardır katkı sağlayan derneğimiz, bundan sonra asistanlarımıza yönelik olarak da eğitimlere ağırlık verecektir. Medikal konuların yanı sıra, hasta ve hasta yakınlarıyla iletişim, mediko-legal sorunlar, meslektaşlar arası ilişkiler ve asistanlarımızın karşılaştıkları sorunlarla ilgili de toplantılar yapılmaktadır.

Sosyal programlarla asistanlarımızın birer uzman olarak mesleğe atılmadan önce kaynaşmaları, birbirlerini tanımaları ve TJOD’nin asistanlarla ilgili EBCOG ve FIGO programlarına katılmaları da teşvik edilmektedir. Özellikle 3. ve 4. yıl asistanları kabul edilmektedir.  Başvurular TJOD yönetimi ve  asistan arkadaşlarımızın çalıştıkları hastanelerin yönetimi ile birlikte değerlendirilmektedir.  Ulaşım ve konaklama giderleri dahil hiçbir ücret ödemeden katılım sağlanmaktadır.  Her dönem 50 kadın doğum asistanı bu organizasyondan faydalanmaktadır. Asistan arkadaşlarımız bu proje kapsamında alanında Türkiye’nin önde gelen değerli hocalarından ders dinleme ve soru sorma imkanına sahip olmaktadırlar.  Ayrıca asistanlık süresince karşılaştıkları sorunları diğer asistan arkadaşlarla ve hocalarla paylaşma imkanı bulmaktadırlar.

Sunumlar asistan arkadaşlarımızın pratik hayatta kullanabilecekleri sadelikte hazırlanmaktadır.  Kadın doğum teorik derslerinin yanı sıra tıbbi makale yazma ile ilgili dersler de anlatılmaktadır. Okulun son gününde anlatılan derslerle ilgili sınav yapılmaktadır ve sınavda ilk üç sırada olanlar çeşitli hediyeler kazanmaktadırlar.

Başvurular www.tjodasistan.org  web sitesinden yapılacaktır. Burs almaya hak kazanan kadın doğum asistanlarının, 2 kişilik odalarda konaklamaları sağlanacaktır.

Başvuru Koşulları

>  Daha önce düzenlenen Asistan Okulları’ndan herhangi birine katılmamış olmak

>  Kongre tarihlerinde bağlı bulunulan kliniklerden izin almış olmak

>  3. ve 4. yıl asistanlarına öncelik hakkı verilecektir.


13. TJOD ASİSTAN OKULU KIBRIS
Başvuru için tıklayınız